СВОБОДЕН РАЗУМ ЗА СВОБОДЕН СВЯТ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СВОБОДЕН РАЗУМ ЗА СВОБОДЕН СВЯТ

Уфология :: Конспирации :: Мистика
 
ИндексГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Що е умът?

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Cvetomir
Потребител



Брой мнения : 28
Join date : 01.06.2010
Местожителство : Пловдив

Що е умът? Empty
ПисанеЗаглавие: Що е умът?   Що е умът? I_icon_minitimeЧет Юни 03, 2010 8:18 pm

Ако решите, че е по-подходящо можете да преместите тази тема в следващата секция.
Според мен умът е образно казано и най-накратко инструмент, един от компонентите на човешкото същество, но далеч не е всичко. Трябва и той да бъде развиван, разбира се, и да му отдаваме нужното внимание, но и да помним, че човешката личност не се състои само от него(и аз не знам как да си формулирам тезата). Smile
Върнете се в началото Go down
Xpucmo
Потребител
Xpucmo


Брой мнения : 29
Join date : 01.06.2010
Age : 34
Местожителство : София

Що е умът? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Що е умът?   Що е умът? I_icon_minitimeПет Юни 04, 2010 5:13 pm

Напротив,умът е точно за материалната част,чистия разъм с неговата логика.Мозъкът е като компютър чрез който съзнанието управлява тялото,както аз пиша на компютъра,без мен той е просто уред.Разумът е хубажода се развива,това е първия етап,но тук трябва да обсъдим самия мозък,другото е за други секции.
Върнете се в началото Go down
Cvetomir
Потребител



Брой мнения : 28
Join date : 01.06.2010
Местожителство : Пловдив

Що е умът? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Що е умът?   Що е умът? I_icon_minitimeПет Юни 04, 2010 7:05 pm

Да, няма да e зле да се каже някоя дума за функциите на двете полукълба.
Накратко лявото полукълпо отговаря за мисленето и логиката, докато дясното - за интуицията и чувствата. Поправете ме ако греша. Smile


Последната промяна е направена от Cvetomir на Чет Юни 10, 2010 10:17 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
cicaaa
Потребител
cicaaa


Брой мнения : 10
Join date : 01.06.2010
Местожителство : Ruse

Що е умът? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Що е умът?   Що е умът? I_icon_minitimeПет Юни 04, 2010 8:16 pm

Едното ни полукълбо е оковано с вериги
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Що е умът? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Що е умът?   Що е умът? I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Що е умът?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
СВОБОДЕН РАЗУМ ЗА СВОБОДЕН СВЯТ :: Нашия Път :: Материален свят-
Идете на: